COVID-19 i dlaczego postanowiliśmy rozpocząć cykl artykułów akurat od tego tematu.

Minęło już ponad pół roku odkąd nasza rzeczywistość uległa ogromnej zmianie. Czy tylko na gorsze?
Czy aby na pewno wszechogarniająca panika i straszenie pandemią ma sens? 

Skutki odczuliśmy i będziemy odczuwać jeszcze bardzo długi czas ale warto spojrzeć na całą sytuację „na chłodno”, i większą dozą zdrowego rozsądku podejść do tychże zmian.  

Tak to już jest, że w każdej – nawet najgorszej sytuacji – można znaleźć plusy i wyciągnąć pozytywne wnioski.

Co zauważyliśmy przed wszystkim?

Nagle okazało się, że MOŻNA i DA SIĘ załatwić choćby sprawy urzędowe online. Czy nie jest to wygodniejsze i szybsze? Ile czasu możesz zaoszczędzić nie stojąc w kolejce? Wystarczy wypełnić wniosek na komputerze.

Czasowe ograniczenie kontaktów międzyludzkich wymusiły pracę zdalną w większości firm, nie tylko państwowych instytucji. Mimo, że restrykcje stopniały, wiele z nich pozostało całkowicie lub przynajmniej częściowo przy tym trybie. Dlaczego? 

Jest to po prostu wygodne. Firmy, które do tej pory bardzo niechętnie podchodziły to digitalizacji i pracy zdalnej, a musiały przejść na taki
system – po prostu poznały nieznane. Zobaczyły, że „nie taki diabeł straszny” i doceniły to, co dzisiejsza technologia może nam zaoferować.

Przykładowo, wyobraź sobie, że jesteś (a może rzeczywiście jesteś) pracownikiem w biurze rachunkowym. Zastanów się:
Czy koniecznie musisz czekać na dokumenty, które przynosi osobiście Klient uraczając Cię przy okazji półgodzinną pogaduszką? Oczywiście jest to miłe ale nie zawsze masz na to czas. W końcu inni Klienci też czekają.
Czy za każdym razem kiedy Klient poprosi Cię o wyszukanie faktury sprzed kilku miesięcy, bo chce reklamować słuchawki, musisz przekopywać stosy segregatorów? Nie lepiej gdyby sam sobie ją odszukał w dowolnym czasie i miejscu, wpisując w wyszukiwarce odpowiednie frazy?
Czy nie łatwiej pozwolić technologii wykonać za Ciebie powtarzające się czynności? Po co wprowadzać setki niemal identycznych faktur, różniących się tylko zawartością skoro może to za Ciebie zrobić system?
Czy nie lepiej zrzucić pamiętanie o ważnych terminach i wydarzeniach na niezawodny system, który „nie zapomni”, bo - po prostu po ludzku - nie będzie przemęczony nadmiarem pracy?
To tylko przykłady. Tak naprawdę wiele z codziennych czynności można zautomatyzować.

Na rynku jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać systemy do pracy zdalnej. Jedne lepsze, drugie gorsze. Nie ma co się oszukiwać – wcześniej czy później każdy będzie musiał zmienić system pracy z tradycyjnego na elektroniczny. Technologia idzie cały czas do przodu. Tak jak kiedyś fotografia analogowa została wyparta przez cyfrową, pozostając jedynie reliktem przeszłości.

Ważne jest aby wybrać najlepiej dopasowane rozwiązanie do indywidualnych potrzeb i wdrożyć go w dogodnym czasie.

I tu pojawia się aktualny problem. Od czasu ogłoszenia pandemii często stosownym zabiegiem sprzedażowym jest paranoiczne straszenie wirusem, obarczanie poczuciem winy pracodawców, którzy nie mogą przejść na pracę zdalną, czy też przedstawianie jako alternatywę dezynfekowania dokumentów w mikrofalówce albo poprzez ozonowanie… To chyba lekka przesada? Nie twierdzimy, że wirus nie istnieje. Jednak panika jest najgorszym doradcą i apelujemy o zdrowy rozsądek oraz o to, abyście nie dali się zastraszyć i pod wpływem chwili nie wybrali pierwszego lepszego reklamowanego rozwiązania jakie pojawi się w sieci.

Praca zdalna i cyfryzacja to nie zło konieczne, aby uchronić się od wirusa – to przyszłość, to bezpieczeństwo rozumiane na wiele sposobów, to codzienne ułatwienia i więcej czasu na rozwój osobisty czy też odpoczynek. Idźmy z duchem czasu nie dlatego, że musimy ale dlatego, że widzimy w tym potencjał i szanse na rozwój.

Warto na spokojnie się rozejrzeć i wybrać produkt, który spełnia oczekiwania, i co też ważne – firmę która stale go rozwija, jest otwarta na Klienta i z którą po prostu dobrze się rozmawia.  Bo produkt tworzą wszyscy – również osoby, które z niego korzystają.

Nie twierdzimy, że jesteśmy najlepsi na rynku, bo nikt nie jest idealny 😊. Ważne, że nasze rozwiązanie może być najlepsze akurat dla Ciebie 😊.

Dowiedź się,
jak można w łatwy sposób podejść do
rozwiązania w Twojej firmie!

Kontakt

41-400 Mysłowice

ul. Mikołowska 52

tel.: (+32) 259 66 61

biuro@abiserwkom.eu

ABI Serwkom

Spółka z o.o

Spółka Komandytowa

NIP: 6340254872

REGON: 271174709

KRS: 0000568268